KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK SANATKÂRLARIN ESERLERİ SERGİLENİYOR

Karatay Belediyesi Fetihkent Anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlarımıza dikkat çekmek amacıyla, el emeği eserlerini 25 Mart 2016 tarihinde Karatay Belediyesi Ana Hizmet Binasında sergiye açtı.
MİNİK SANATKÂRLARIN ESERLERİ SERGİLENİYOR

 Ebru, keçe, dokuma, cam boyama ve daha pek çok el sanatından üretilen eserler, sergiyi gezenlerin büyük beğenisini topladı.

 Sergide konuşma yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, belediyenin hizmet binasına her gün yaklaşık 3 bin kişinin girdiğini söyleyerek minik öğrencilerin ellerinden çıkan bu eserlerin burada bulunmasının çok isabetli ve güzel olduğunu söyledi. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Karatay Belediyesi olarak milli eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisinde olacaklarını da ifade etti.

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY ise Karatay Belediyesi Fetihkent Anaokulu öğretmen ve öğrencilerinin unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarına bu şekilde dikkat çekmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu sergiye ev sahipliği yapan ve her daim milli eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisinde olan Karatay Belediyesine de teşekkürlerini iletti.

 Açılış törenine Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer BÜYÜKMANAV, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet ALTUNTAŞ ve Dündar POLATCAN, İl ve ilçe milli eğitimlerin şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

25-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-2016

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.