KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE BİR TÜBİTAK PROJESİ

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları tarafından Aralık 2015 Çağrısı ile duyurulan “Öğretmen Eğitimi” projeleri hazırlama süreci sonunda desteklenmesine karar verilen projeler açıklandı. Toplamda 79 projenin başvurduğu süreçte; 12’si üniversiteden, 2’si Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlardan olmak üzere toplamda 14 projenin desteklenmesine karar verildi.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE BİR TÜBİTAK PROJESİ

 Desteklenmesine karar verilen projeler arasında “Geleceğin Okuryazarlarını Yetiştiren Öğretmen Eğitimi” projesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 6. Sıradan dereceye girerek zorlu başvuru sürecini tamamlamış ve tarihinde ilk kez öğretmen eğitimi noktasında TÜBİTAK destekli bir proje yürütmeye hak kazanmıştır.

 İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Nilüfer PEMBECİOĞLU, Anadolu Üniversitesinden Prof. Dr. Nezih ORHON, Abant İzzet Baysal Üniversitesinden Doç. Dr. Adnan ALTUN ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa AYDIN gibi alan uzmanlarının eğitimleri ile gerçekleştirilecek projenin amacı; gelişen bilgi, iletişim ve bilgisayar teknolojileri ile çağımızın değişen "okuryazarlık" beceri ve anlayışlarını bilen ve uygulayan öğrencilerin yetiştirilmesini sağlamak için Konya ilindeki öğretmenlerimizin yeni okuryazarlık strateji, yöntem ve teknikleri ile donatılmasını sağlamaktır.

 Talim ve Terbiye Kurulunun 05.07.2012 tarih ve 97 sayılı kararı göz önünde bulundurularak, Konya il genelinde medya okuryazarlığı dersini veren ya da verebilecek yeterlilikte olan öğretmenlere; geleceğin dünya koşullarının gerektirdiği “okuryazarlık” becerileri ile ilgili yeni strateji, yöntem ve teknikleri eğitiminin, bu alandaki uzman akademisyenlerce, uygulamalı etkinlik ve grup çalışmaları ile kazandırılması planlanmaktadır.

 Yürütücülüğünü ARGE Biriminin yapacağı proje sürecinin, eğitim dünyasına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

 

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.