KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Hediyelerini Paylaştı

İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında birinci olan Selçuklu Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu Öğrencisi Rüveyda Nur KALKAN hediyesini Suriye´den ülkemize sığınan Selçuklu Mehmet Ali Atiker İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Esma MURAT´la paylaştı.
Öğrenciler Hediyelerini Paylaştı

   İstiklal Marşının Kabulü ve Milli Şair Mehmet Akif ERSOY´u anma programı kapsamında İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında Konya birinci olan Rüveyda Nur KALKAN Konya Valisi Muammer EROL tarafından kedisine verilen hediyeyi "İstiklal Marşımızı yazan Mehmet Akif ERSOY kendine verilen hediyeyi kabul etmemişken ben güzel okudum diye bu hediyeyi kabul edemem, hediyemi Suriyeli bir kardeşimize verelim" diyerek örnek bir davranışta bulunmuştu.

    Bu güzel davranış sonrasındaKonya Valiliğinde düzenlenen hediye programında, Selçuklu Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu Öğrencisi Rüveyda Nur KALKANSuriye´den ülkemize sığınan Selçuklu Mehmet Ali Atiker İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Esma MURAT´a kendi hediyesini verdi. Öğrencilerin hediyeleşmesinden sonra Konya Valisi Sayın Muammer EROL iki öğrenciye de hediye takdiminde bulundu. Düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR, okul idarecileri,öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.