KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimleri

Öğrencilerimize Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimleri

 Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜSEKON  (Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu)  arasında yapılan “Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimi Protokolü” kapsamında planlanan Trafik Bilinci Eğitimleri ilimizde 29 Mart Çarşamba günü başladı.

 Selçuklu Şehit Demet Sezen Anaokulu öğrencilerine verilen eğitimde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dündar POLATCAN, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet SARITAŞ da hazır bulundu.

 Programa katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dündar POLATCAN ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR konuşmalarında bu eğitimlerin erken yaşta verilmesinin daha etkili ve kalıcı olacağını belirttiler. Trafik bilinci eğitimlerinin trafik kurallarının öğretilmesi ve hatalı insan davranışlarından kaynaklanan kazaların önüne geçilmesine katkı sağlamasının yanında, bu eğitimleri alarak yetişen öğrencilerin aile bireyleri ve toplumda trafik bilincinin yerleşmesine ve trafik kültürünün oluşmasına katkı sağlayacağını vurguladılar.

 2016 yılı Aralık ayında imzalanan protokol gereği; ülkemiz genelinde resmi ve özel tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik bilinci kazandırılması hedeflenmiş olup, bu günden itibaren 2017  yılı Aralık ayı sonuna kadar ilimiz okul öncesi ve ilkokullarında öğrenim gören öğrencilerimize Motorlu Taşıt Sürücüleri Kurslarında görevli Trafik ve Çevre Dersi ve Trafik Adabı Dersi veren usta öğreticiler tarafından verilecek olan eğitimler, “Trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.” sloganı ile devam edecektir.

31-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.