KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN MEKTEBİ KAPSAMINDA SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

ÖĞRETMEN MEKTEBİ KAPSAMINDA SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

Konya İnsan Mektebi kapsamında yürütülen Öğretmen Mektebi Projesi çerçevesinde düzenlenen online seminerler, öğretmenlerimizin mesleki ve sosyal açıdan kendilerini geliştirmelerine imkan tanınmaya devam ediyor. Öğretmenlerin bilgiyi veren değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak bu kutlu görevi yerine getirmeleri projenin temel amacını teşkil ediyor.

Proje kapsamında 19 Ekim 2020 tarihinde Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlham Enveroğlu ile "Sanatla Eğitim" temalı bir söyleşi gerçekleştirildi.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen programa ilimizin her köşesinden yoğun bir katılım sağlandı.

Konuşmasında sanatla eğitim arasındaki kuvvetli ilişkiye dikkat çeken Enveroğlu, "Çocuklara küçük yaşlardan itibaren estetik ve duyarlılık kavramlarını aşılamalıyız. Eğitim süreci, sanatsal süreç; öğretmen de sanatkâr olarak görülmeli. Çocukların çeşitli yönlerden gelişimini sağlayan sanatla eğitim, çocukların dünyaya bakış açılarını da değiştiriyor." diyerek sanatın görünenden daha fazla işlevi olduğuna değindi.

Katılımcı öğretmenlerimiz de bu programın kendileri açısından ufuk açıcı bir nitelikte olduğunu söyleyerek Prof. Dr. İlham Enveroğlu'na teşekkürlerini ilettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu verimli program dolayısıyla Sayın Prof. Dr. İlham Enveroğlu'na teşekkür ediyor; tüm öğretmenlerimizden Öğretmen Mektebi kapsamında bundan sonra da yapılacak olan programlarımızı takip etmelerini istiyoruz.

21-10-202021-10-202021-10-202021-10-202021-10-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.