KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN MEKTEBİNİN KONUĞU KONYA CUMHURİYET BAŞSAVCISI RAMAZAN SOLMAZ OLDU

Konya İnsan Mektebi kapsamında uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerimizin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yürütülen Öğretmen Mektebi Projesi, öğretmenlerimizi alanlarında yetkin isimlerle buluşturmaya devam ediyor.
ÖĞRETMEN MEKTEBİNİN KONUĞU KONYA CUMHURİYET BAŞSAVCISI RAMAZAN SOLMAZ OLDU

Proje çerçevesinde yürütülen çevrimiçi programların 11 Mart 2021'deki konuğu Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz oldu. "Eğitim ve Adalet" başlığı altında öğretmenlerimize bilgi ve birikimlerini aktaran Solmaz, konuşmasında şunları söyledi:  "Eğitim ve adalet hayatımızın temelinde ve her alanında var. Eğitimciler ve hukukçular davranışlarını dışarıya örnek olacak şekilde yansıtmalı ve topluma rol model olmalıdırlar. Hayatımızla davranışlarımızla örnek olmak suretiyle toplumda olumlu etkiler bırakabiliriz. Bizler adalet dağıtabiliyorsak bunda eğitimcilerin rolü çok büyük. Sizler güzel bir nesil yetiştiriyorsunuz; zira bir ülkeyi kalkındıracak olan en önemli unsur eğitimdir. Eğitimcileri her dinlediğimde sizlerden bir şeyler öğreniyorum. En güzel hikâyeler sizin hikâyeleriniz. Sizlerin rehberliğindeki gençlerimiz, ülkemizi eğitimli, adaletli insanların yaşadığı herkesin gıpta ile baktığı çok daha iyi bir ülke haline getirecektir."

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de bilgi ve birikimlerini öğretmenlerimize aktaran Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'a ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkürlerini iletti.

12-03-202112-03-202112-03-202112-03-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.