KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER İÇİN DİJİTAL BECERİLER PROJESİNİN 2.TOPLANTISI

ÖĞRETMENLER İÇİN DİJİTAL BECERİLER PROJESİNİN 2.TOPLANTISI

 Öğretmenler İçin Dijital Beceriler (DIGICOMP) isimli ve 2014-1-HR-01-KA201-007185 numaralı Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar kapsamında 2014 yılında kabul edilen projemizin ikinci toplantısı Litvanya, Türkiye, Hırvatistan ve Slovenya´dan ortakların katılımıyla 15-17 Nisan 2015 tarihleri arasında Slovenya´ nın Velenje şehrinde gerçekleştirildi. Müdürlüğümüzü temsilen proje toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY ve Projeler Ekibinde görevli İngilizce Öğretmeni Emrah KOÇAK katıldı. 

 Toplantıda öğretmenlere Avrupa Komisyonunca benimsenen beş dijital yeterlilik alanında eğitim verilecek olan  moodle (e-öğrenme)  internet  platformunun kullanımı, çevrim içi eğitimlerin içeriğinin oluşturulması, eğitim alan öğretmenlere uygulanacak olan sınavların şekli  ve Litvanya´da Eylül ayında gerçekleştirilecek olan eğitmen eğitimleri  hakkında konular görüşüldü.

 Ayrıca Slovenya´nın önde gelen mesleki eğitim kurumlarından Solski Center Velenje´de gözlemlerde bulunularak, gelecekte Konya´dan meslek liseleriyle ortak projeler yapılması hususunda karar alındı. 

 Projeyle ilgili daha detaylı bilgiye projenin internet sitesinden ulaşılabilir.  

 www.digital-competences-for-teachers.eu

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.