KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Dağıtım Programı Düzenlendi

  Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığınca yürütülen Okul Sütü Projesinin 4. yılı kapsamında "Okul Sütü" dağıtımı İlimizde Meram Atatürk İlkokulundabaşladı.
Okul Sütü Dağıtım Programı Düzenlendi

 İlimizde Okul Sütü Dağıtım programı Konya Valisi Muammer EROL, Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan KÜÇÜKKENDİRCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CİĞERCİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet ERDOĞAN, öğretmenler, öğrenciler ve diğer ilgililerin katılımı ile gerçekleşti.

 Okul Sütü Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıile Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan, 2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında başlayan ve her yıl devam eden, 2014-2015 eğitim öğretim yılında da yürütülecek olan "Okul Sütü Dağıtım Programı" kapsamındaokulöncesi ve ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığını kazandırmak ve dengeli beslenme suretiyle gelişme oranlarını artırmak amacıyla düzenlenmiştir.

 Proje kapsamında ilimizde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün 811 ilkokul, 4. sınıf öğrencisi bulunan 134 ortaokul ve 65 anaokulu olmak üzere 1010 okulda velileri tarafından izin verilen 167.089 öğrenciye süt dağıtımı yapılacaktır.

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.