KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARDA SAĞLIK EĞİTİMİ KONFERANSI

 Yaşam İçin Sağlık Eğitimi Projesi kapsamında düzenlenen "Okullarda Sağlık Eğitimi Konuları" isimli 2. Yerel Konferans, 2 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşti.  
OKULLARDA SAĞLIK EĞİTİMİ KONFERANSI

 Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Semin Güler OĞURTAN, Psikolog Gülhan TURPÇU, Diş Hekimi  Şeyda SAÇLI ve Diyetisyen Gamze GÜLEÇOĞLU´nun eğitmen olarak yer aldığı konferansa, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY ve Şube Müdürü Ömer KILIÇ, il milli eğitim müdürlüğünden görevliler, Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünden uzmanlar, projenin yerel ortağı olan Selçuklu Atatürk Anadolu Lisesi ve Yaşam Boyu Gelişim Derneğinden yetkililer ile 20 farklı okuldan temsilci öğretmenler katıldı. 

 Etkinlik, projenin Türkiye´deki irtibat kişisi olan Emrah KOÇAK´ın projenin birinci yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve ortaya konulan fikri çıktılar hakkında yaptığı tanıtımla başladı.

 Daha sonra doktorlar kendi branşlarıyla ilgili okullarda karşılaşılan sağlık problemleri ve öğretmenlerin bu problemlere karşı neler yapabileceği hususlarında sunumlarda bulundular.

 En son bölümde ise Selçuklu Atatürk Anadolu Lisesinden Fizik Öğretmeni Ersoy Erkan ŞEN ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa GÜNEŞ,  proje internet platformunu, hazırlamış oldukları ders planlarını ve platformun nasıl kullanılacağı konularında bir sunum gerçekleştirdiler. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.