KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV) ve GENÇLİK KONFERANSI

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Ali KAPAR, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Selçuklu Konevi Anadolu Lisesi öğrencilerine “Peygamberimiz (sav) ve Gençlik” konulu bir konuşma yaptı.
PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV) ve GENÇLİK KONFERANSI

 Efendimiz’in (sav) doğum günü vesilesiyle burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren KAPAR, farklı tanımlamalarla birlikte 13-25 yaş aralığındaki herkesin genç olarak nitelendiğini ifade etti. Lise öğrencilerinin tam da bu yaş grubu içerisinde olduğunu vurgulayan KAPAR, bu dönemin insan hayatının en verimli ve önemli evresi olduğunu söyledi.

 Allah’ın ibadet eden gençleri meleklere örnek gösterdiğini, o gençlerin, Efendimizin ifadesiyle, kıyamette arşın gölgesinde bulunacak 7 zümreden 2.si olduğunu da sözlerine ekleyen KAPAR, “Bana gençliğin yardımı lütfedildi” hadis-i şerifine de vurgu yaptı.

 İslam’ın ilk döneminde yaşları 10-25 arasında olanların önde ve öncelikli olduğunu söyleyerek Efendimiz’in (sav) o gençlere çok önemli vazifeler verdiğini de hatırlatan KAPAR, öğrencilere bir takım tavsiyelerde bulunduktan sonra konuşmasını bitirdi.

 Programa Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan GÖRGÜLÜ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet ALTUNTAŞ ve Yusuf İPEK, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

20-04-201620-04-201620-04-2016

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.