KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHRİMİZ ... DERSİ ÖĞRETİM MATERYALLERİ İL KOORDİNATÖRLERİ TOPLANTISI

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Şehrimiz ... Dersi Öğretim Materyalleri İl Koordinatörleri Toplantısı", 18 Temmuz 2019 tarihinde Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda başladı.
ŞEHRİMİZ ... DERSİ ÖĞRETİM MATERYALLERİ İL KOORDİNATÖRLERİ TOPLANTISI

Ortaokullarda seçmeli ders olarak okutulması planlanan ve ülkemizin 81 ili için 81 farklı içerikle oluşturulacak ders konusunda bilgi alışverişinde bulunulacak toplantının iki gün boyunca çalıştay şeklinde süreceği bildirildi.

Program, Konya ili tanıtım filminin izlenmesiyle başladı. Selamlama konuşmasını yapan Mevlana Öğretmenevi Müdürü Galip Bilgili, tüm misafirlere hoş geldiniz diyerek bu çalışmanın ülkemizin geleceği için hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de ülkemizin dört bir yanından gönüller şehri Konya'ya gelen misafirleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Öğrencilerimizin kendi şehirlerini tanımalarının çok önemli olduğunun altını çizerek "Şehrimiz ..." dersi sayesinde büyük bir eksiğin kapatılacağını vurguladı. Önce eğitimcilerin sonra da öğrencilerin kendi şehirlerini tanımalarının gerekliliğine değinerek Konya'da okul yöneticilerine yönelik böyle bir çalışma yaptıklarını da belirtti. Bu önemli çalışma vesilesiyle Sayın Bakanımıza, Temel Eğitim Genel Müdürümüze ve Daire Başkanımıza teşekkür ettiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif Bakar ise yaptığı konuşmada bir dersin ilk defa 81 farklı ismi olacağını söyledi. "Şehrimiz ..." diyerek her şehrin kendi öğrencilerine kendi şehirlerini tanıtmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi. Bu dersin ortaya çıkış sürecinden de bahseden Bakar, önemli olanın öğrenilen bilginin yaşantıya çevrilmesi olduğunu ifade ederek "Şehrimiz ..." dersi için çok kapsamlı bir hazırlık içerisinde olduklarını da ifade etti. İki gün sürecek bu programa ev sahipliği yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de teşekkürlerini iletti.

Programa Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif Bakar ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra şube müdürleri ve 81 ilden temsilci katıldı.

18-07-201918-07-201918-07-201918-07-201918-07-201918-07-201918-07-201918-07-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.