KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (TEOG) TOPLANTISI

TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (TEOG) TOPLANTISI

 Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 31 ilçenin milli eğitim müdürleriyle Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) başta olmak üzere pek çok konunun görüşüldüğü toplantı 06 Kasım 2015 tarihinde Merkez Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ’ın başkanlığında yapılan toplantıda, 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak olan TEOG Sınavında alınması gereken önlemler ve dikkat edilmesi gereken hususlar görüşüldü. 

 TEOG Mazeret Sınavlarının 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacağını söyleyen ALTUNTAŞ, önümüzdeki 3 haftalık süre içerisinde ortaokul müdürleriyle gerekli koordinasyonun sağlanması ve yine bu süre içerisinde sınava girecek öğrencilere rehberlik hizmetlerinin eksiksiz verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca okullarda yürütülmekte olan destekleme ve yetiştirme kurslarının denetiminin de önemine değinen ALTUNTAŞ, ilçe milli eğitim müdürlerinin kursiyer öğrencileri ve görevli öğretmenleri ziyaret etmelerinin motivasyon açısından önemli olduğuna vurgu yaptı.

 Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve tüm Konya’yı kapsayan kitap okuma projesi  “Eğitimde Kaliteyi Artırma (Ekip 42) Projesi”  hakkında bilgilendirme yapılarak merkez ilçeler dışında da çalışmanın sahiplenilmesi ve verimli bir şekilde yürütülmesi hususuna değinildi.

 Okulların fiziki yapılarının korunması, okullarda hijyen ve temizlik esaslarına riayet, taşımalı eğitim, e okul sistemi ve diğer bilgi sistemlerinin güncel tutulması ve milli eğitim camiasını ilgilendiren sosyal paylaşım sitelerinin takibi gibi hususlar da toplantıda görüşüldü.

 Toplantıya Maarif Müfettişleri Başkan ve Başkan Yardımcıları, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve il milli eğitim şube müdürleri katıldı.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.