KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) SINAVI

29 Nisan 2015 tarihinde ülke genelinde 8. Sınıflara yönelik yapılan İkinci Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı, ilimizde bünyesinde 8. sınıf bulunan bütün okullarda gerçekleşti.
TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) SINAVI

  İki gün içerisinde toplam altı oturumda gerçekleşecek sınavın birinci gününde öğrenciler, Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdiler.

  Konya il geneli 31 ilçede, 29 Nisan 2015 tarihinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı, toplam 535 okul ve 2.702 salonda gerçekleşti. 36.637  öğrenci sınava katılırken 724 öğrenci ise çeşitli sebeplerle sınava girmedi. 29 Nisanda gerçekleştirilen oturumlarda 6.573 öğretmen görev aldı.

  Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav Yönetimi Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus YAĞMUR, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Maarif Müfettişleri Başkan ve Başkan Yardımcıları, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve maarif müfettişleri sınavların yapıldığı kimi okulları ziyaret ettiler.

  Gittiği okullarda öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden GÜRSOY, öğrencilere heyecan yapmamaları gerektiğini, TEOG sınavının da normal sınavlar gibi bir sınav olduğunu, bu bilinçle soruları cevaplamaları gerektiğini söyledi. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.