KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZAR SİNAN YAĞMUR´LA SÖYLEŞİ

YAZAR SİNAN YAĞMUR´LA SÖYLEŞİ

 Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi kapsamında Meram Alparslan Ortaokulunda gerçekleştirilen imza ve söyleşi programının konuğu yazar Sinan YAĞMUR´du.

 Meram Alparslan Ortaokulu Kitapseverler Topluluğu tarafından organize edilen etkinliğin açılış konuşmasını okul müdürü Rafet CANDAN yaptı. Allah´ın ilk emrinin "Oku" olduğunu, kendilerinin de bu anlamda üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

 Daha sonra kürsüye Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY çıktı. "Ekip 42" olarak adlandırdıkları Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi hakkında bilgi veren GÜRSOY, "O, Oku Buyurdu, Biz de Okuyoruz" sloganıyla yola çıktıklarını söyledi. Bu yıl projenin 6 pilot okulda uygulandığını, önümüzdeki yıl bütün Konya´yı kapsayacağını, böylelikle bu tür etkinliklerin okullarımızın tamamında uygulanacağını sözlerine ekledi.

 Öğrencilerden sadece "okuma"nın bağımlısı olmalarını isteyen GÜRSOY, Efendimiz (sav)´in "Mü´min bal arısı gibidir, konduğu yerden en iyi şekilde faydalanır." hadis-i şerifini aktardı. Kitap okuyan insanın faydalı insan olduğu hususuna özellikle vurgu yaptı.

 Yazar Sinan YAĞMUR söyleşisinin ardından öğrenci ve öğretmenlere kitaplarını imzaladı. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.