KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS SONUÇLARINI DEĞERLENDİRME MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, YGS sonuçlarının açıklanmasının ardından bir değerlendirme mesajı yayımladı:
YGS SONUÇLARINI DEĞERLENDİRME MESAJI

 “ İyi bir üniversitede istenilen bir yükseköğretim programını okumak, hemen hemen bütün öğrencilerimizin temel hedeflerindendir. Bu hedefe ulaşmada aşılması gereken en önemli basamaklardan biri de bilindiği üzere YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı)’dır.

 25 Mart 2016 tarihinde sonuçları açıklanan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda, şehrimizin başarı çıtasının iyi bir konumda olduğunu büyük bir memnuniyet içerisinde gördük. Türkiye genelinde ilk 10’a giren 4; ilk 100’e giren 8; ilk 1.000’e giren 50 öğrencimiz oldu. Bu başarıların altında ilimizin dört bir yanına açtığımız “Yetiştirme ve Destekleme Kursları”nın önemli bir payının olduğunu belirtmemiz gerekir.

 Bu yıl YGS’de gösterilen başarı artışının 18-26 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak olan LYS’de (Lisans Yerleştirme Sınavı)  de olacağını ümit ediyoruz. Bütün çalışmalarımız, gayretimiz Konya’yı eğitim öğretimde, bir adım daha ileriye taşımak içindir. Hem geçmişte hem bugün, nice büyük devlet ve sanat adamlarını yetiştiren bu şehirden, ülkemizin geleceğine yön verecek akademik başarısı yüksek, ahlaki ve manevi değerleri özümsemiş bir gençliğin yetişmesi en büyük idealimizdir.

 Bu duygular içerisinde YGS sonuçlarının üniversite öğrencisi adayı tüm gençlere ve onların ailelerine hayırlı olması temennisinde bulunuyor, elde edilen başarıların perde arkasında büyük emeği olan öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

                                                                                                   Mukadder GÜRSOY

                                                                                               Konya İl Milli Eğitim Müdürü 


Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.