KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZEKİ OTİSTİK İSİMLİ ERASMUS+ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJESİ

ZEKİ OTİSTİK İSİMLİ ERASMUS+ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJESİNİN BAŞLANGIÇ TOPLANTISI VALENSİYA´DA YAPILDI
ZEKİ OTİSTİK İSİMLİ ERASMUS+ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJESİ

 Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Selçuklu Öğretmen Fatma Menekşe Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu ve Meram Atatürk İlkokulunun ortakları arasında bulunduğu Valensiya Üniversitesi IRTIC Enstitü´sü koordinatörlüğünde,  2015 yılı başvuru döneminde hazırlanan ve İspanya Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen "Otistik Spektrum Bozukluğu Olan ve/veya Öğrenme Güçlüğü Çeken Öğrencilerde Tablet, Akıllı Telefon ve Akıllı Saatlerle Öğrenmeyi ve İletişim Becerilerini Geliştirmek/Zeki Otistik” isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar projesinin başlangıç toplantısı, 11-13 Kasım 2015 tarihleri arasında İspanya´nın Valensiya şehrinde gerçekleştirildi.

 Valensiya Üniversitesi Irtic Enstitüsü´nün ev sahibi olduğu, proje faaliyetlerinin ve iş paketlerinin görüşüldüğü başlangıç toplantısına Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın UYGUN, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon biriminde görevli öğretmen Emrah KOÇAK, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ahmet KURNAZ, Selçuklu Öğretmen Fatma Menekşe Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Enver Sedat YAMAN ve Meram Atatürk İlkokulu Müdürü İbrahim BAŞTUĞ katıldı.

 İki yıl devam edecek projenin ilk etabında uygulanacak bir dizi anket sonucunda, otistik olan veya öğrenme güçlüğü çeken bireylerin teknolojik ihtiyaçları belirlenecektir. Bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak bireylerin ebeveynlerine ve öğretmenlerine yönelik hangi teknolojik alt yapıların kendi çocuklarına/öğrencilerine uygun olduğunu belirlemelerine imkân sağlayacak uygulamalar hazırlanacaktır.

 Proje ortağı kurumların yanı sıra beş farklı Avrupa Birliği üyesi ülkeden katılımcıların yer alacağı ve proje ürünlerinin daha geniş kitlelere duyurulmasının hedeflendiği proje konferansı, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde 21 Kasım 2016 tarihinde Konya´da gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.