KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Aziz milletimizin gönlünde güzide bir yer edinmiş olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalin 81. Yıldönümünde şükran ve minnetle anıyorum.

Onun Trablusgarp'ta, Çanakkale'de ve Milli Mücadele'de gösterdiği kahramanlıklar,  askerî bir deha olduğunu nasıl ispat etmişse;  tüm zorluklara, yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen kurduğu ve kısa sürede yücelttiği Türkiye Cumhuriyeti de onun büyük bir devlet adamı olduğunu ispat etmiştir.

Kendisinin "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'miz, yerli, milli ve manevi değerlerimizle mücehhez bir şekilde günden güne büyümekte ve dünya coğrafyasındaki tüm mazlum, masum ve mağdurların yegâne umudu haline gelmektedir.

Atatürk'ün öncülüğünde, milletimizin gönül birliğiyle inşa ettiği "Milli Mücadele Ruhu", üzerimize oynanan tüm kirli oyunları bozmuş ve devletimizi hedeflerinden asla geri bıraktırmamıştır. 1923'te kurulan devletimiz, "Milli Mücadele Ruhu" içerisinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hızla yürümektedir. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadelenin tüm şehit ve gazileri ile vatan, millet ve kutsal değerlerimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.