KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Milli Mücadele sürecini büyük bir özveri içerisinde yöneterek Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kuruluşuna öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 83. yılında özlem, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Katıldığı ve komuta ettiği tüm savaşlarda uyguladığı stratejilerle askeri bir dehâ olduğunu tüm dünyaya ispat eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz vatanımızın üzerinde kirli emelleri olan işgal güçlerine karşı da birçok siyasi zaferin altına imza atmış büyük bir devlet adamıdır.   

Atatürk'ün kurduğu ve kısa sürede ekonomide, eğitimde ve kültürde büyük ilerlemeler kat eden devletimiz, bugün geldiği nokta itibariyle pek çok konuda öncü bir rolü olan güçlü bir devlet olarak tüm dünyadaki mazlum ve mağdurların umudu haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Milli Mücadelenin tüm şehit ve gazileri ile vatan, millet ve kutsal değerlerimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.