KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 MART İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

12 MART İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı ve Milli Mücadele döneminde kahraman ordumuza rehber olmuş İstiklal Marşı'mız, yazıldığı günden bugüne dek milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuştur.  

Hayatının her safhası bizler için büyük bir ders hükmünde olan Merhum Mehmet Akif, İstiklal Marşı'yla aziz milletimizin yüksek karakterini en coşkun şekilde ifade etmiş; milli kimliğimizi ve tarihi misyonumuzu hiçbir vakit unutmamamız gerektiğini bizlere hatırlatmıştır.

101 yıl evvel, Kurtuluş Savaşı'nın en çetin günlerinin yaşadığı bir dönemde, TBMM tarafından kabul edilen bu marşı kahraman ordumuza armağan eden Mehmet Akif, yüce gönüllülüğünü bir kez daha göstermiş; her zaman için aziz milletimizin saygıyla ve rahmetle andığı bir isim olmuştur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü vesilesiyle Milli Şairimiz başta olmak üzere İstiklâl Harbi'nin tüm kahramanları ile geçmişte ve bugünde verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.