KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Tarih boyunca devletlerin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli ölçütlerden biri de sağlık sektörünün o ülkede kat  ettiği yol olarak ifade edilmiştir.

'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesinden hareket eden ecdadımız, kurduğu tüm devletlerde sağlık alanına çok önem vermiş, insan hayatını sağlıklı bir şekilde idame ettirmesini en temel hak olarak idrak etmiştir. Nitekim bedenen, ruhen ve zihnen sağlıklı bir nesil yetişmesi için bu sektörün en iyi düzeyde tutulması büyük bir gerekliliktir.

Devletimiz de özellikle son dönemlerde sağlık alanında yapmış olduğu büyük atılımlarla bu alanda dünyanın örnek aldığı bir ülke konumuna gelmiştir.  Bu noktaya gelmemizde devlet büyüklerimizin öncülüğü ve yönetimindeki sağlık çalışanlarımızın çok büyük emekleri söz konusudur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde hayatlarını insan hayatını kurtarmaya vakfetmiş sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.