KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Ezelden beridir hür yaşayan ve hür yaşamayı karakteri haline getiren aziz milletimiz, tarihi boyunca karşılaştığı nice işgal ve darbe girişimine asla boyun eğmemiş; devletini ve tüm kutsal değerlerini canı pahasına müdafaa etmiştir.

Milletimizin iradesine ve kutsallarına karşı, karanlık ve kirli odakların maşası paralel terör örgütü FETÖ tarafından tertip edilen 15 Temmuz kalkışması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, milletimizin yekvücut olarak hainlere "dur" demesiyle hezimete uğramıştır.

Vatan savunmasını dünyadaki en kutlu vazifelerden biri sayan aziz milletimiz, bu uğurda şehadet şerbeti içmeyi, en yüce eylemlerden biri olarak idrak etmiştir. Nitekim o karanlık gecede şehadete koşan 251 şehidimizin şahsında kahraman milletimizin yazdığı destan, ihanet şebekesinin ve onları yöneten kirli odakların heveslerini boğazlarında bırakmıştır. 

Şanlı tarihimize asil ve onurlu bir "milli mücadele" olarak adını yazdıran 15 Temmuz, gelecek nesiller için bir ibret vesikası olarak her daim anılacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü tebrik ediyor, 15 Temmuz şehitlerimizi ve vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de uzun ömürler diliyorum. 

 

Seyit Ali BÜYÜK

 İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.