KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Mehmet Akif Ersoy

 

Tarihi boyunca nice savaş, yıkım ve işgale maruz kalan aziz milletimiz, esaret zincirini hiçbir zaman kabul etmemiş, tarihin en şanlı direniş ve diriliş destanlarını yazarak bağımsızlık meşalesini nesilden nesle en güçlü şekilde aktarmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde de paralel terör örgütü FETÖ mensubu hainlere karşı milletimiz tarafından büyük bir destan yazılmıştır. Ülkemizin birliğine kast eden, milletimizi ve milli iradeyi hedef alan, kirli ve karanlık odakların maşası haline gelmiş teröristlere asla geçit verilmemiştir.

Aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde iradesine sahip çıkmış, ecdadımızın canlarıyla ve kanlarıyla bedel ödeyerek yurt kıldığı bu topraklarda ihanetin yuvalanamayacağını tüm dünyaya bir kez daha ilan ve ispat etmiştir. 

Milli birlik ve beraberliğimizin en güzel izahı olan 15 Temmuz ruhunu yaşamak, yaşatmak ve bu ruhu gelecek kuşaklara aktarmak da biz eğitimciler başta olmak üzere, milletimizin her bir ferdinin en büyük sorumluluklarından biridir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü tebrik ediyorum. 15 Temmuz'da şehadet şerbetini içen 252 şehidimiz başta olmak üzere, vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de sağlık dolu uzun ömürler diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.