KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin kahraman ordumuzla birlikte yekvücut olarak tarihe şanlı bir sayfa olarak nakşettiği şanlı bir destanın adıdır. Ecdadımızın 105 yıl evvel yedi düvele karşı yazmış olduğu bu destan, tarihin akışını değiştirmiş, bu toprakların ilanihaye vatanımız olarak kalacağını tüm dünyaya ispat etmiştir.

Birlik ve beraberliğimizin en büyük timsallerinden biri olan bu destan, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden aziz milletimizin işgal güçlerine asla geçit vermeyeceğini, Çanakkale'nin ve her karış vatan toprağının asla geçilemeyeceğini ilan etmiştir.

Milli Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'un "Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker/Gökten ecdat inerek öpse o pâk alnı değer" diyerek hitap ettiği 250 bin şehidimiz, milletimizin vatanı ve bayrağı uğruna can vermeyi en kutlu vazife olarak kabul ettiğinin kanıtı olmuştur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Çanakkale Zaferi'nin 105. Yılını büyük bir gurur içerisinde idrak ediyor; "Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum" diyerek Çanakkale Savaşı'nın seyrini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde, bölücü ve yıkıcı terör örgütleri ile yapılan mücadelelerde, 15 Temmuz ihanet girişimi sırasında, sınırlarımızın içinde ve dışında can veren şehitlerimiz ile gönül coğrafyamızda her bir karışında şehadet mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.