KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Şu Boğaz Harbi nedir, var mı ki dünyada eşi?

Mehmet Akif Ersoy

 

İnancın ve vatan sevgisinin maddi üstünlüklere galip geldiğinin en büyük ispatlarından biri olan Çanakkale Zaferi, aziz milletimize kendi vatanında hayat hakkı tanımak istemeyen emperyalist güçlere karşı verilen en net cevap olmuştur.

Sonuçları itibariyle dünya tarihinin en büyük askeri vakalarından biri sayılan bu zafer, Malazgirt'te kapılarından girdiğimiz bu toprakların ebedi olarak vatanımız kalacağını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.  

253 bin kahramanın şehadet şerbetini içerek şanlı tarihini müdafaa ettiği yer olan Çanakkale'de, aziz milletimizin en şanlı destanlarından biri yazılmış; yedi düvelin vatanımız üzerindeki kirli emelleri boşa çıkartılmıştır.  

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Çanakkale Zaferi'nin 108. Yılını büyük bir gurur içerisinde idrak ediyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde ve terör örgütleriyle verdiğimiz mücadelelerde şehadet mertebesine eren tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

 

Murat YİĞİT

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.