KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Milli Mücadelenin en önemli zaferlerinden biri olan Sakarya Meydan Muharebesi sonrasında, Gazi Meclisimiz tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazi'lik unvanı ve "Mareşallik" rütbesi verilmiş ve bu tarihe atfen her yıl, 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Şüphesiz ki her 19 Eylül günü, şehadete koşarken gazilik makamına eren kahramanlarımıza olan minnet duygumuzun daha da kuvvetlenmesine vesile olmaktadır.

Aziz milletimizin bugünlere kavuşmasında büyük emekleri olan, şanlı tarihimize adlarını altın harflerle yazdırmış gazilerimizi bu vesile ile bir kez daha şükranla anıyoruz.

Birlik ve beraberliğimizin daim olması için canlarını ortaya koyan kahramanlarımızın  yaptığı fedakârlıkları gelecek nesillere aktarmayı en önemli vazifelerden biri olarak görüyor; bu noktada eğitimciler olarak büyük bir sorumluluğu da yükleniyoruz.   

Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm gazilerimizin "19 Eylül Gaziler Günü"nü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum.

 

Murat YİĞİT

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.