KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. ULUSLARARASI PROJEDEN UYGULAMAYA EĞİTİM SEMPOZYUMU (UPUES 2022) SONA ERDİ

2. ULUSLARARASI PROJEDEN UYGULAMAYA EĞİTİM SEMPOZYUMU (UPUES 2022) SONA ERDİ

Valiliğimizin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi iş birliği, Konya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle hazırlanan "2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu"nun (UPUES 2022) kapanış programı, 26 Mart 2022 tarihinde Erol Güngör Konferans Salonu'nda protokolün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sempozyuma katılan öğretmenlerin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından ilk konuşmayı yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Arslantaş, UPUES 2022'nin devamında yeni projelerin de üretileceğine olan inancını ifade ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdi; emeği geçen herkese teşekkür etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalından Doç. Dr. Ahmet Kurnaz da UPUES'i bir okul olarak gördüklerini ifade ederek bu kapsamda bilimsel araştırma niteliği açısından katedilen mesafenin de görülebileceğini ifade etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Barbaros Yalçın da konuşmasına mükemmel yoktur, mükemmel için mücadele vardır diyerek başladı. UPUES'in de bu mücadelenin bir sonucu olduğunu belirterek UPUES ailesinin gelecek senelere daha da büyüyerek kavuşacağını ifade etti. Emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Kalıcı ve önemli her işin ardında büyük bir emek olduğunu kaydeden Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük,  "Her büyük emeğin neticesinde de geleceğe atılan bir imza vardır. Bugün, tam da bu ifadeye uygun güzel ve önemli bir çalışmanın kapanışı için birlikteyiz. Geçtiğimiz yıl ilkini düzenleyerek 'gelenekselleşmesi'ni planladığımız UPUES'in bu yıl ikincisini gerçekleştirmek nasip oldu. Ülkemizin dört bir yanından akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimiz birbirinden değerli ve maarif davamızı daha ilerilere taşıyacak çalışmalarını meslektaşları ile paylaştı. Kartopu misali büyüyerek yoluna devam eden UPUES, daha çok eğitimcinin birlikteliğine vesile oldu. Burada da hiç şüphe yok ki kazanan öğrencilerimiz, şehrimiz ve ülkemiz olacaktır. Nitekim 'işini aşkla yapan' eğitimcilerimizin en büyük gayeleri de budur. Bu vesile ile başvuruda bulunan ve bildirileri sunan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm çalışmalarımıza liderlik eden ve katkı sunan Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e, UPUES 2022'yi himaye eden ve açılış programımıza da katılarak desteklerini sunan Valimiz Sayın Vahdettin Özkan'a, eğitimle ilgili her konuda yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a, YEĞİTEK Genel Müdürümüz Ertuğrul Karalar'a, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Cem Zorlu'ya, Eğitim Fakültesi Dekanı Erdal Hamarta'ya, YEĞİTEK Ulusal Destek Servisine ve burada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, UPUES 2023'te buluşmak dileğiyle tüm katılımcılara saygılarımı iletiyorum" dedi.

2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu Düzenleme Kurulu Başkanı Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Hamarta ise Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile daima işbirliği içerinde olduklarını ifade ederek UPUES'in de bu işbirliğinin bir neticesi olduğunu ifade etti. Her türlü eğitim çalışmasına güçlü destek vereceklerini de ifade eden Hamarta 2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu'nun önemine vurgu yaparak emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

24-27 Mart 2022 tarihleri arasında yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştirilen sempozyumun teması; eTwinning, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Desteklediği Eğitimle İlgili Projeler, Öğretimde İyi Örnekler, Eğitimde İyi Örnekler, Projelerle İlgili Araştırmalar olarak dikkat çekti.

Sempozyumda, 503 kayıtlı bildiri, 352 geçerli bildiri, 1.682 katılımcı ve 2.001 yazar yer aldı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de "2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu"nun düzenlenmesinde emeği geçen ve sempozyuma katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.

26-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.