KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL DÖNEMİ MESAJI

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL DÖNEMİ MESAJI

"03 Şubat 2020 tarihi itibariyle başlayan 2019/2020 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl dönemi vesilesiyle Konya'mızdaki 458.049 örgün eğitim öğrencimiz ve 34.648 öğretmenimiz başta olmak üzere, tüm eğitim camiamızı tebrik ediyor, yeni eğitim döneminin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. 

Hayatımızın her alanını kuşatan eğitim sürecinin sistemli bir şekilde yürütüldüğü mekânlar olan okullarımız, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlandığı,  kişilik ve kimliklerini inşa ettikleri çok önemli çatılardır.

Bizler de eğitimciler olarak çocuklarımızın bu çatılar altında akademik olarak en iyi şekilde eğitim almalarını, yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, iradesine sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak görüyor, çalışmalarımızı bu noktadan hareketle yürütüyoruz.  

Bu önemli süreçte öğretmenlerimizin yanı sıra eğitim ailesinin en temel unsurlarından olan saygıdeğer velilerimizin de çok büyük destekleri olmaktadır.

Veli- okul işbirliği ve dayanışması sayesinde, küçük yaşlardan itibaren okullarımıza adım atan yavrularımızı, kendi vatanına ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmek adına çok kıymetli faaliyetler hayata geçirilmektedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl döneminde öğretmen, öğrenci ve velilerimizin daha büyük bir şevkle eğitim sürecindeki vazifelerini icra edeceklerine inanıyor, millet olarak daha nice yeni eğitim dönemlerine kavuşmamızı temenni ediyorum."

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.