KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL DÖNEMİ MESAJI

2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL DÖNEMİ MESAJI

Bütün bir dünyayı etkisi altına alan salgın süreci, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim öğretim alanını da çok büyük oranda etkilemiş ve "yeni normal" olarak ifade edilen bir standartla bizleri tanıştırmıştır.

Yaklaşık bir yılı kuşatan bu dönemde, kısmi ve kontrollü olarak yüz yüze eğitim yapılmış olsa da genel olarak 'uzaktan eğitim'le öğrencilerimizin bu noktadaki ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmıştır.

Salgını önleme adına Devletimizin öncülüğünde alınan tedbirler ve dünya çapındaki bilimsel gelişmeler bu sürecin sonunun yaklaştığını da bizlere müjdelemektedir. Lakin bu konuda gösterilecek en ufak bir rehavetin, tüm emekleri zayi edeceği de hem yöneticilerimizin hem de bilim insanlarının altını çizdikleri hususlardır.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Selçuk'un öncülüğünde okullarımız, salgın döneminin gereklerine en uygun şekilde yüz yüze eğitime hazırlanmışlardır. Daha önceden kamuoyuna da duyurulduğu üzere salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerindeki tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün, 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılının ilk günü, 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime geçilecektir.

01 Mart tarihinden itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanılacaktır.

Ümit ediyoruz tüm düzeydeki sınıflarımız en kısa sürede yüz yüze eğitime geçmiş olacaklardır.

Tüm okullarımızın avlularının tekrar öğrencilerimizin sesleriyle süslendiği; öğretmen odalarının tekrar eğitim adına yapılan sohbet ve tahlillerle şenlendiği; sınıflarımızın tekrar hayat bulduğu günlere erişmek dileği ile 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Yarıyıl Döneminin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.