KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Beşikten mezara kadar süren eğitim sürecinin en önemli aşaması, bu sürecin sistemli bir şekilde çocuk ve gençlerimize sunulduğu "örgün eğitim dönemi"dir.

Örgün eğitim kurumları olan okullarımız, geleceğimizin imar ve inşa edildiği, aziz milletimizi yüceltecek nice hayal ve hedefin zihinlerde yeşerdiği mekânlardır.

Yaşadığı çağı tanıyan ve çağa dair söz söyleyecek yetkinlikte ve yeterlilikte olan nesiller, bu çatılar altında, öğretmenlerimizin rehberliğinde yetişmektedir.

2023-2024 eğitim öğretim yılının "ilk gün"ü itibariyle, ilimizde 2.170 okulumuzda 35.570 öğretmenimiz, 543.379 öğrencimizle birlikte ders başı yapacak, "ilk gün" heyecanını en yüksek düzeyde hissedeceklerdir.

Bir eğitim ve kültür şehri olan Konya'mız, gerek Bakanlığımızın öncülüğünde gerekse Valiliğimizin himayelerinde ve yerel yönetimlerimizin destekleri ile yürütülen eğitim projelerinde önemli bir başarılar göstermektedir.

Tüm gayemiz, çocuk ve gençlerimizin yarınlara daha mutlu, daha donanımlı ve daha erdemli bir şekilde kavuşmaları, ülkemizi bugün olduğundan daha da yükseklere taşımalarıdır.

İnanıyoruz ki okuyan, düşünen, üreten ve tüm insanlığa faydalı olmayı gaye edinen bir neslin içinden, sadece ülkemizin değil, gönül coğrafyamızın tamamının kaderine etki edecek nice ilim ve bilim insanı yetişecektir.

Hz. Mevlana'nın şehri olan Konya'mız, geçmişinde olduğu gibi bundan sonra da eğitim adına öncü bir rol üstlenmeye devam edecektir.

Sözlerimi tamamlarken şehrimizin eğitimini yükseltme adına yapılan tüm çalışmalarda bizlere destek olan ve daima öncülük eden Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımıza şükranlarımı sunuyor, yeni eğitim öğretim yılının öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve velilerimiz başta olmak üzere, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Murat YİĞİT

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.