KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Tarihi boyunca nice zaferler kazanmış, nice badireler atlatmış, nice işgal ve yıkımın muhatabı olmuş aziz milletimiz, İstiklal Harbi'nde yedi düvele karşı destansı bir mücadele vererek bu milletin 'hürriyet'inden asla vazgeçmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan ve ispat etmiştir.

Bundan tam 100 yıl evvel İstiklal Harbi'nin komuta merkezi olarak açılan,  milli iradenin temsil organı Türkiye Büyük Millet Meclisi de milletimizin her bir ferdinin gönlünde "Gazi" bir meclis olarak yer edinmiş, bir gurur vesilesi olarak 100 yılı geride bırakmıştır.

TBMM'nin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün meclisimizin açıldığı 23 Nisan gününü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, "bayram" günü olarak armağan etmesi, milletimizin verdiği istiklal ve istikbal mücadelesi ruhunun, nesilden nesle aktarılmasını sağlamıştır. Nitekim aziz milletimizi iyi günde de kara günde de "bir ve beraber" kılan değer, bu ruhun ta kendisidir.

"Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünün esasını anlamış olan aziz milletimiz, vatanımızın dört bir yanında, milletimizin vakarına ve tüm dünya çocuklarının masumiyetine yaraşır pek çok etkinliğin altına imza atmıştır ve atmaktadır.

Lakin bu yıl tüm dünya ile eş zamanlı olarak mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle, gönlümüzün istediği gibi çocuklarımızla kucaklaşamıyor, şenliklerimizi birlikte yapamıyoruz. Her ne kadar içerimizde bu burukluğu yaşıyor olsak da çocuklarımızın evlerinden anne, baba ve kardeşleriyle birlikte 23 Nisan'ın ruhuna uygun nice güzelliği inşa edeceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un da tüm çocuklarımızdan talebi olduğu üzere, çocuklarımızı evlerinden 23 Nisan 100. Yıl Marşı'ını söylemeye ve TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop'un çağrısı doğrultusunda, anne babalarıyla birlikte 23 Nisan akşamı saat 21.00'de İstiklal Marşı'mızı evlerimizin balkonlarından okumaya davet ediyorum.

Ayrıca Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve 23 Nisan günü saat 09.30'da TRT EBA TV'de yayımlanacak olan "100. Yıl Kutlama Programı Özel Yayını"nı, tüm çocuklarımızın ebeveynleriyle birlikte izlemeleri hususunu da hatırlatmak istiyorum.

Bu duygular içerisinde ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla taşıyacak çocuklarımız başta olmak üzere, tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.