KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, “24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesi ile bir mesaj yayımladı:
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Tarih boyunca ilmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu; âlim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensuplarına Yaratan’ın ilk emri olan “oku”mayı öğreten; bilginin katlanarak çoğaldığı ve bilgiye ulaşım yollarının çok hızlı bir şekilde arttığı günümüz dünyasında, öğrencilerimizin “doğru ve faydalı” olana ulaşılmalarına rehberlik eden öğretmenlerimizin milletimizin gönlünde müstesna bir makamı vardır.

Çocuklarımızı sadece öğretim alanında değil eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan öğretmenlerimiz, toplumu ihya ve inşa etme vasıflarıyla mesleklerin en yücesini icra etmektedirler.

Dünya mazlumlarının ümidi olan büyük Türkiye’nin inşasında da en büyük pay öğretmenlerimize aittir. Büyük devlet ve millet olma ruhunu yüreklere nakşetmek, şahsiyetli, erdemli ve vakar sahibi bir nesil yetiştirmek, ancak kendini dünya standartlarına göre hazırlamış, yerli, milli ve manevi değerleri özümsemiş öğretmenlerimizin rehberliği ile mümkündür. 

Bu bilinç içerisinde görevini icra eden öğretmenlerimiz, inanıyorum ki ülkemizi her alanda hak ettiği seviyelere hızla taşıyacak; ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine sağlam adımlarla kavuşturacaktır.

Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü tebrik ediyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor;  mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyor ve  emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

 

Mukadder GÜRSOY        

Konya İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.