KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı:
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

“Çocuk ve gençlerimizi sadece öğretim alanında değil eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan öğretmenlerimiz, toplumu ihya ve inşa etmeleri noktasında, mesleklerin en yücesini icra etmektedirler.

Tarihi boyunca, haklının ve mazlumun yanında yer almış, ayağının bastığı her karış toprağa kutlu bir medeniyetin tohumlarını saçmış aziz milletimizin gönlünde, öğretmenlerimizin müstesna bir makamı vardır.  Sadece çocuk ve gençlerin değil, tüm toplumun önderi sayılan öğretmenlerimiz, en derin saygıların muhatabı olarak kabul edilmişlerdir.

İlmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu; âlim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensupları olan bizlere, Yaratan’ın ilk emri olan “oku”mayı öğretenlerin ne kadar kutlu bir görevi yerine getirdikleri aşikârdır. Onların rehberliğiyle yetişen aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de tüm dünyaya merhamet ve adalet dersi vermektedir.

Omuzlarında büyük bir sorumluluk taşıyan öğretmenlerimizin gayret ve fedakârlıkları, elbette her türlü takdirin üzerindedir. Lakin gelişen ve değişen dünya şartları, onların üzerlerindeki sorumluluğu bir misli daha katlamıştır.

Bilgi ve teknolojideki hızlı gelişmelerin, çocuk ve gençlerimizde farklı ilgi ve hevesleri meydana çıkardığı günümüz dünyasında, onları doğru hedeflere yönlendirmek, teknolojik imkânlardan makul sınırlar içerisinde faydalanmalarını sağlamak ve daha pek çok hususta öğretmenlerimizin rehberliği çok büyük önem arz etmektedir.

Bu duygular içerisinde, Konya’daki meslektaşlarım başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü tebrik ediyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor;  mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.”

 

Mukadder GÜRSOY
Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.