KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ömrünü ilim öğretmeye ve güzel ahlakla yetişmiş bir nesil inşa etmeye adayan öğretmenlerimiz, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğini icra etmektedirler.  Çünkü öğretmenlik, özü itibariyle "insan yetiştirme sanatı"dır.

Çağlar ötesinden gelen bir sorumluluk duygusu içerisinde sadece öğrencilerine değil, bütün bir topluma önder ve öncü olan öğretmenlerimizin, milletimizin gönlünde de müstesna bir makamı vardır.

O makam, kimi zaman Şeyh Edebali ile kimi zaman Akşemsettin ile kimi zaman Hacıveyiszade ile Necmettin Yılmaz'la, Aybüke Yalçın'la özdeşleşmiş yüce bir makamdır.

Tarihimiz boyunca devlet ve milletimizin büyümesi ve gelişmesi için gecesini gündüzüne katan, nice üstün gayret ve fedakârlığın sahibi her ilim, bilim ve devlet adamının ardında muhakkak ki bir "öğretmen" vardır.

Bundan evvel olduğu gibi bundan sonra da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" sözünde de işaret ettiği şekilde, gelecek nesiller öğretmenlerimizin öncülüğünde ve onların ufukları doğrultusunda istikametlerini belirleyeceklerdir.

Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde de öğretmenlerimiz, devletimizin uygun gördüğü her türlü vazifeyi hakkıyla yerine getirmişler; milletimize olan "vefa"larını bir kez daha ispat etmişlerdir. Bu süreçte öğrencileri ile olan iletişimlerini hiçbir vakit kesmemişler, onların hem akademik hem de ahlaki açıdan en iyi şekilde yetişmelerine katkı sunmuşlardır; sunmaya da devam etmektedirler.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 92'nci yılı kapsamında idrak ettiğimiz "24 Kasım Öğretmenler Günü" vesilesiyle Konya'daki meslektaşlarım başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü tebrik ediyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor,  gazi öğretmenlerimize şifalar diliyor, mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni ediyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.