KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 TEMMUZ GAZETECİLER ve BASIN BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük 24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı:
24 TEMMUZ GAZETECİLER ve BASIN BAYRAMI MESAJI

"Basın yayın kuruluşları ve gazetecilerimiz, üstlendikleri bu önemli  görev sayesinde birey ve toplumların doğru, hızlı ve tarafsız haber almalarını sağlamakta ve toplumların demokratik olgunluğa erişmelerine büyük katkı sunmaktadırlar. 

Gelişen dünya içerisinde etkinliğini her geçen gün artıran basın ve yayın kuruluşları, bilgi akışında ve bilginin paylaşımında çok önemli bir rolü üstlenmekte; toplumsal fırsat eşitliğinin sağlanmasında da çok önemli bir işlevi yerine getirmektedirler. 

Toplumu aydınlatma sorumluluğunu üstlenmiş basın emekçileri ise, zor şartlarda, büyük fedakârlıklarla görevlerini ifa etmekte ve gayretleriyle her türlü takdiri hak edecek bir çalışma sergilemektedirler. 

2016 yılının 15 Temmuz gecesinde devlet ve milletimize karşı yapılan menfur darbe kalkışmasında da ülkemizdeki ve Konya'mızdaki basın yayın kuruluşları, sorumluluklarını hakkıyla yerine getirmişlerdir. O gece, devlet büyüklerimiz ve milletimiz arasında kurulması elzem olan iletişime hızla vesile olmuşlar; milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktıklarını bir kez daha kanıtlamışlardır. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; milli menfaatleri en önemli önceliği sayarak kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan başta Konya'daki basın mensubu arkadaşlarımız olmak üzere, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

 

 

Seyit Ali BÜYÜK             

Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.