KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 TEMMUZ GAZETECİLER ve BASIN BAYRAMI MESAJI

24 TEMMUZ GAZETECİLER ve BASIN BAYRAMI MESAJI

Demokratik ülkelerin en önemli unsurlarından biri olan basın yayın kuruluşları, toplumların ihtiyaç duydukları bilgilere tarafsız, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarına aracılık etmek suretiyle çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Yeri geldiğinde bir doğal afet enkazının arasında, yeri geldiği zaman sıcak çatışmaların süregeldiği bir cephede, yeri geldiğinde de sokakta yahut meydanlarda görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getiren basın mensubu ve gazetecilerimiz, toplum vicdanının gür sesi olarak çok önemli ve etkin bir vazifenin yürütücüsüdürler.  

Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve kontrolünün giderek zorlaştığı günümüz dünyasında, doğru bilgilerin, doğru zamanda topluma ulaştırılması, her zamankinden daha büyük bir anlam ifade etmektedir. Zira güçlü ve tarafsız bir basının, yerel, ulusal ve uluslararası meseleler hakkında ortaya çıkardığı kanaat, toplumların genel yaklaşımları üzerinde belirleyici bir güce sahiptir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan Konya'daki basın emekçilerimiz başta olmak üzere, tüm basın mensuplarının bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.