KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aziz milletimizin yedi düvele karşı gösterdiği asil mücadele ve neticesinde yazmış olduğu yüce bir destan olan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz,  bugün 96 yaşında... 

Bağrından çıkardığı nice kültür ve medeniyetle tarihin en köklü milletlerinden olan aziz milletimiz, 29 Ekim 1923 tarihinde, yeryüzünde hak, adalet ve dirayetin temsilcilerinin her daim diri kalacaklarını tüm dünyaya ispat etmiştir.

Geçmişte olduğu gibi bugün de mazlum, masum ve mağdurların umudu olan Türkiye'mizin, geleceğe de daha güçlü bir şekilde kavuşması, sadece milletimizin değil, dünya coğrafyasının ihtiyaç duyduğu bir husustur.

Bu şerefli ülkenin bir ferdi olarak daha çok çalışmalı, üretmeli, ülkemizin kuruluşundaki o asil ruhu asla kaybetmemeli ve gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye emanet etmeliyiz. İnanıyorum ki emin adımlarla ilerlemekte olduğumuz 2023, 2053 ve 2071 hedefleri, ülkemizi hak ettiği konuma kavuşturacaktır. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere ülkemizin kuruluşunda kan, ter ve gözyaşı döken tüm devlet büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum. 

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.