KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bin yıldır kültür ve medeniyetimizi üzerine nakış nakış işleyerek kendimize vatan kıldığımız bu topraklarda, aziz milletimiz tarihin en şanlı destanlarından biri olan Milli Mücadele Destanını yazmış ve netice olarak 29 Ekim 1923 tarihinde de Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurmuştur.

Kökü binlerce yıllık asil bir çınar olan Devletimiz, geriye bıraktığı 97 yıl içerisinde, dünyanın her bir karışında mazlum ve mağdurların umudu; adalet ve dirayetin de temsilcisi olmuştur.

Daima doğru ve haklıdan yana taraf olmuş devletimize yönelik kirli ve karanlık eylemler, açık ya da gizli düşmanlıklar maalesef ki her zaman olmuştur ve olmaktadır. Onların kirli emel ve eylemleri, bundan evvel milletimiz tarafından nasıl boşa çıkarılmışsa, bundan sonra da asla bir hüküm ifade etmeyecektir.

Vatanı uğruna can vermeyi peygamberlikten sonraki en yüce makam sayan milletimiz, 1923'te nice yokluk ve zorluk içerisinde kurduğu devletini de ilelebet koruyacak ve yaşatacaktır. Eğitimde, sanayide, teknolojide ve her alanda 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru istikrarlı bir şekilde ilerleyen devletimiz, gelecek nesillerine daha güçlü ve daha etkin bir ülke bırakma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kadroyu minnet ve şükranla anıyor; vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yılı vesilesiyle Konya'mızdaki eğitim camiamızın mensupları başta olmak üzere, ülkemizin her bir ferdinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.