KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Merkezine "insan"ı alan bir medeniyetin mensupları olarak engeli olan ya da olmayan herkesin toplumsal hayatın bir parçası olduğu gerçeğini asla unutmamalı, bu hakikati bir hayat felsefesi haline getirmeliyiz.

"Engel" olarak nitelendirilen durumlarla birlikte yaşamak zorunda olan bireylerimizin, kendilerine gereken imkân ve fırsat tanındığında çok büyük başarılar elde ettiklerine büyük bir gururla şahitlik ediyoruz.

Ülkemizin kalkınmasındaki pek çok konuda "engel tanımadıklarını" hep birlikte görüyor, birlikte ilerlediğimiz geleceğe daha büyük umutlar besliyoruz.

En büyük engelin, aramıza örülmüş duvarlar olduğunu biliyor, birlikte yaşadığımız şu hayatı, el ele vererek yine birlikte daha güzel günlere kavuşturacağımıza inanıyoruz.

Bu duygular içerisinde, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihini, engeli olan vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması açısından önemli görüyor, engeli olan ya da olmayan tüm vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.