KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. ULUSAL BİLİM KAMPI AÇILIŞ PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliği ile 11-14 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan '4. Ulusal Bilim Kampı'nın açılış programı, 11 Şubat 2020 tarihinde Konya Dedeman Otel'de yapıldı.
4. ULUSAL BİLİM KAMPI AÇILIŞ PROGRAMI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük yaptığı konuşmada 80 farklı ilimizden Konya'ya gelerek bu önemli programa katılan misafirleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bu kampın, geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Konya'da belediyeler ve üniversitelerle daima işbirliği içerisinde olduklarını da vurgulayarak belediye başkanlarına ve üniversite rektörlerine teşekkürlerini iletti. 4 gün sürecek bu kampın verimli geçmesi temennisinde bulundu.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamları, Öğrenme Süreçleri, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Daire Başkanı Mehmet Bölücek de konuşmasında her yıl farklı bir ilde farklı bir okulun koordinesinde gerçekleştirilen Ulusal Bilim Kampının bu yıl Konya'da yapıldığını söyledi. Konya'nın medeniyetlerin merkezi bir şehir olduğunu söyleyen Bölücek, bu kampla ilgili yapılan tüm görüşmelerin olumlu sonuçlandığını söyledi. Kamp programının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu da yaptığı konuşmada bu kamp eğitiminin perde arkasında MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün olduğunu söyleyerek teşekkürlerini iletti. Konuşmasında ulusal bilim kampının amaçları hakkında da bilgi veren Zorlu, buradaki gençlerin Türkiye'ye ve dünyaya damga vuracaklarına inandığını sözlerine ekledi.

Daha sonra kürsüye çıkan MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük de belediyelerin sosyal, kültürel ve bilimsel çalışmalarda bulunmaları gerektiğini, bunun örneğini Konya'da gördüklerini söyledi. Konuşmasında '4. Ulusal Bilim Kampı' ile alakalı bilgiler de veren Büyük, programa emek ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş da konuşmasında Konya'nın tarihteki yerine değinerek bu şehrin bir bilim merkezi olduğunu ifade etti. Kampa katılacak gençlerden çok umutlu olduklarını da söyleyen Uzbaş, öğrencileri tebrik ederek programları düzenleyenlere teşekkür etti.

Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise eğitimin insan hayatındaki önemine vurgu yaparak Hz. Mevlana'nın "Dün, dünle beraber gitti cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım" sözünü anımsattı. Yeni şeyler söylemenin yolu ve yönteminin ise eğitim ve bilim olduğunu söyledi. Bu kampın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Programa Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamları, Öğrenme Süreçleri, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Daire Başkanı Mehmet Bölücek ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, farklı illerden programa katılan il milli eğitim müdürleri, protokol mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük tarafından MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, rektörler ve misafir il milli eğitim müdürlerinin de bulunduğu bir heyete Konya'daki eğitim çalışmaları ve İnsan Mektebi Projesi hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

11-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.