KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. ULUSAL BİLİM KAMPI SERGİ VE ÖDÜL TÖRENİ

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 11-14 Şubat 2020 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde düzenlenen 'Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları 4. Ulusal Bilim Kampı'nın sergi ve ödül töreni, çevrim içi yöntemle 03 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi.
4. ULUSAL BİLİM KAMPI SERGİ VE ÖDÜL TÖRENİ

Normal şartlarda geçtiğimiz yıl Haziran ayında yapılması planlanan ama salgın süreci nedeniyle bugüne kadar tehir edilen sergi ve ödül töreni, aynı gün iki farklı oturumda gerçekleşti.

Proje sunumlarının yapıldığı ilk oturumun açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, 11-14 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşen bilim kampının neticesinde öğrencilerimizin ortaya çıkardığı projelerin, Necmettin Erbakan Üniversitesinden akademisyenlerimizden oluşan heyetler tarafından incelendiğini ve kendi kategorilerine göre de derecelendirildiğini vurguladı. Öğrencilerimizin çok önemli çalışmalar ortaya çıkardıklarını ifade ederek her birini tebrik etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamları, Öğrenme Süreçleri, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Daire Başkanı Mehmet Bölücek de konuşmasında 2017 yılından bu yana gelenekselleştirmeye çalıştıkları bu kamp ile akademik bilgiyi beceriye çevirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu da konuşmasında Konya'nın 10 bin yıla uzanan bir geçmişe sahip bir şehir olduğunu vurgulayarak böylesine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Dereceye giren öğrencileri tebrik ederek diğer öğrencilerimizin de çalışmalarına devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan da öğrencilerin bu süreçte çok önemli kazanımlar elde ettiklerini söyleyerek bu tarz organizasyonların kaybedeninin olmayacağını söyledi. Bu dönemlerde kazanılan tecrübelerin önemine dikkat çekti.

Açılış konuşmalarının ardından 5 farklı kategoride dereceye giren öğrencilerin projelerinin sunumları gerçekleştirildi.

Ödül töreni olarak düzenlenen ikinci oturumun da açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük yaptı. Her biri büyük umutlar vaat eden bu projelere lise çağlarında imza atmış olan gençlerimizin, daha büyük ve bilim tarihine adını yazdıracak eserler ortaya koyacaklarına olan inancını dile getirdi. 4. Ulusal Bilim Kampı'nın Konya'da gerçekleşmesine imkân sunan Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'a; şehrimizdeki tüm eğitim çalışmalarına öncülük eden ve destek veren Sayın Valimiz Vahdettin Özkan'a; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay'a; Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sayın Cem Zorlu'ya; Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cengiz Mete'ye ve bu bilim kampının düzenlenmesinde emeği ve desteği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu da şartlar oluştuğunda ödül alan öğrencilerimizi Konya'da misafir etmek istediklerini söyleyerek dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan da dereceye giren ve girmeyen tüm öğrencilerimizi tebrik ederek paydaş kurumlara teşekkürlerini iletti.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete ise bu kampın öğrencilerimize sorgulama yapma ve problem çözme yeteneği kazandırmayı amaçladığını belirterek onları bilimsel çalışma yapmada teşvik ettiğini ifade etti. Değerlendirmede belirlenen başlıkların önemine dikkat çekerek öğrencilerimize ve tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.

Konya Vali Yardımcısı Faruk Bekarlar konuşmasına dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederek başladı. 4. Ulusal Bilim Kampına Konya olarak ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirerek bilimsel çalışmalarda bulunmanın önemine değindi. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." sözüne vurgu yaptı.

Kategorilerine göre dereceye giren okulların ilan edilmesinin ardından program sona erdi.

 

Kategorilerine göre dereceye giren okullarımızın isimleri aşağıdadır:

 

MİKRO VE NANOTEKNOLOJİ

 1. İstanbul Atatürk Fen Lisesi                        
 2. Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi  
 3. Van Erciş Sosyal Bilimler Lisesi                 

İLERİ ROBOTİK SİSTEMLER VE MEKATRONİK

 1. İzmir Fen Lisesi                                                  
 2. Muğla Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi    
 3. Sakarya-Necmettin Erbakan Fen Lisesi         

MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK

 1. Manisa Akhisar Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi   
 2. Trabzon Yomra Fen Lisesi                                              
 3. Sinop Fen Lisesi                                                               

YENİLİKÇİ GIDA İŞLEME TEKNOLOJİLERİ VE GIDA BİYOTEKNOLOJİSİ

 1. Nazilli Fen Lisesi                                          
 2. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi       
 3. Kilis Mehmet Zelzele Fen Lisesi              

EĞİTİMDE DİJİTALLEŞME

 1. Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi     
 2. Aksaray Hazım Kulak Anadolu Lisesi     
 3. Yalova Termal Fen Lisesi                         

 

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.