KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ELEKTRONİK ORTAMDA MOTİVASYON SINAVI YAPILDI

Konya İnsan Mektebi Öğrenme Davamız EğitimHANEMİZ kapsamında, 8. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak sınava hazırlık ve motivasyon sağlamak amacıyla 15.04.2020 Çarşamba günü saat 15.00'te internet üzerinden yapılan kazanım değerlendirme sınavı başarıyla gerçekleştirildi.
8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ELEKTRONİK ORTAMDA MOTİVASYON SINAVI YAPILDI

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen Kovid-19 nedeniyle tedbir ve koruma amacıyla Bakanlığımız tarafından okullara ara verilmiştir. Bu durum eğitimde alternatif yöntemler kullanmayı gerekli kılmış ve internet üzerinden eğitimler başlatılmıştır. Konya İnsan Mektebi Öğrenme Davamız EğitimHANEMİZ Projesi kapsamında "Her Evde Eğitim" sloganıyla zengin dijital eğitim içerikleri okul ortamını evlere taşımıştır.

Evde bilinçli ve verimli çalışma, yeni nesil soru çözümlü konu tekrarını amaçlayan sınava öğrencilerimizden gönüllü olanlar katılım göstermiştir. 8. sınıf 1. dönem sonuna kadar olan konuları kapsayan, video çözümlü online uygulama için öğrencilerimize okul idareleri ve öğretmenlerimiz tarafından form bağlantısı sınavdan 15 dakika önce paylaşılmıştır.

Soruların Video Çözümleri Konya İnsan Mektebi YouTube Kanalında

Sınav tamamlandıktan sonra GÖNDER butonunu seçen öğrenciler puanlarını anında öğrenebilmişlerdir. Öğrencilerimizin sınav sonrasında kendilerini değerlendirmeleri için Konya İnsan Mektebi YouTube kanalına soruların çözüm videoları yüklenmiştir. Bu sayede öğrencilerimize cevapları öğretmenlerimizden dinleyebilme imkânı da sunulmuştur.

Konya İnsan Mektebi YouTube Kanalı Bağlantısı: https://www.youtube.com/channel/UCDXp0bgwjH-ZOgHBc8KnGPQ

 

15-04-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.