KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLEMLE OKUYORUM ETKİNLİĞİYLE KONYA'DA OKUMA KÜLTÜRÜ OLUŞTURULDU

Konya İnsan Mektebi Okuma Davamız kapsamında, Sayın Valimiz Cüneyit Orhan TOPRAK, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim ALTAY ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK'ün destek videolarıyla 11.12.2019'da saat 20.23-20.53 arasında uygulanmaya başlanan "Ailemle Okuyorum" etkinliği Konya'da geniş yankı uyandırmıştır. Başladığı ilk günkü heyecanla devam eden okuma seferberliği, salgın nedeniyle hayatımızı evlerimize sığdırdığımız bu zamanların da vazgeçilmez bir parçası hâline gelmiştir.
AİLEMLE OKUYORUM ETKİNLİĞİYLE  KONYA'DA OKUMA KÜLTÜRÜ OLUŞTURULDU

Değişimi toplumun nüvesi olan aileden başlatan Konya İnsan Mektebi, ufuk açıcı, ahlaka dayalı eğitim anlayışıyla kalıcı bir dönüşümü hedeflemektedir. Aileler, eğitimin tüm paydaşlarını kaynaştırmaya yönelik etkinliklerin merkezinde yer almaktadır.

Dijital dikkat dağıtıcıların bütün yönleriyle insanları kuşattığı zamanımızda, Konya İnsan Mektebi Okuma Davamız, 2023 Eğitim Vizyonu'ndaki çift kanatlı okuma paradigmasından hareketle aile ilişkilerini güçlendiren etkili bir okuma saatiyle çocuklara kitap okumayı sevdirerek okumayı bir kültür hâline getirmeyi amaçlamaktadır.

Okuma Davamızın en kapsamlı faaliyeti olan Ailemle Okuyorum, çocukların ruhunu keşfederek şahsiyetini dengeleyecek, başarılı insan olmasını sağlayacak okumayla onlardaki muazzam potansiyeli ortaya çıkarmak için ailelerin rol model olmasını sağlamıştır.

Aileler, yuvalarında her gün akşam yaptıkları okuma saatiyle çocuğun kişiliğini ve ruhunu geliştiren, tarih ve kültür bilinci kazandıran, bilgiyi sevdiren en özel değerlerden kitapla çocuk arasında aidiyet kurarak geleceğe yatırım olacak önemli adımlar atmışlardır.

Ailemle Okuyorum, 32.000 öğretmenimiz, bütün velilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından ilgiyle takip edilmiş; evlerin sıcak ortamında akşam saatlerini verimli geçirerek okuma kültürü oluşturmayı başarmıştır.

Ailemle Okuyorum etkinliğimiz, Ramazan'ın bereketli ve huzurlu akşamlarında da aralıksız olarak uygulanacaktır. İftardan sahura kadar ailemiz için en uygun okuma saatinde kitaplarımızla gecemizi aydınlatıp renkli dünyalara yolculuğa çıkmaya devam edeceğiz.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Cüneyit Orhan TOPRAK'a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim ALTAY'a, aile ilişkilerini güçlendiren okuma etkinliğini canıgönülden sahiplenen tüm velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

03-05-202003-05-202003-05-202003-05-202003-05-202003-05-202003-05-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.