KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALANLARINDA UZMAN İSİMLER 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLMAYA DEVAM EDİYOR

'Konya İnsan Mektebi' kapsamında yürütülmekte olan Öğretmen Mektebi Projesi, ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin online seminerlerle mesleki ve sosyal açıdan kendilerini daha iyi geliştirmelerine imkan tanıyor.  Ülkemizin çeşitli üniversitelerinde görev yapan akademisyenler ve eğitim uzmanları, proje kapsamındaki programlarla öğretmenlerimize bilgi, birikim ve deneyimlerini aktararak pandemi sürecinin en verimli şekilde geçirilmesine katkı sunuyor.
ALANLARINDA UZMAN İSİMLER 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLMAYA DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz hafta içerisinde 'Öğretmen Mektebi'ne Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Banu Uslu, Eğitim Uzmanı Erol Yalpır ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bengü Türkoğlu konuk oldu. 

"Okul Öncesinde Yabancı Dil Eğitimi" başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Uslu, bu dönemdeki yabancı dil eğitiminin önemine değindi ve ülkemizde bu alanda yapılan çalışmaları değerlendirdi. Okul öncesi öğrencilerinin bilişsel olarak yabancı dil öğrenimine hazır olduklarına dikkat çekti. 

Programa katılım sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de öğretmenlerimizin bu alanda çok başarılı işler ortaya koyacaklarına olan inancını vurgulayarak bu programın bu konuda bir başlangıç olacağını ifade etti. Dr. Öğretim Üyesi Banu Uslu'ya ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti. 

Eğitim Uzmanı Erol Yalpır da "Dijital Çağda İnovatif Düşünce" başlıklı seminerinde inovasyonun farklı tanımlarını yaparak yeni fikirlerin anahtar kelimeleri olan değişim ve hayal kurmanın hayatımız üzerindeki etkisine değindi.  Katılımcı öğretmenlerin katkılarıyla zenginleşen programa yoğun bir katılım sağlandı. 

Okul öncesi öğretmenleriyle bir araya gelen ve "Mutlu Bireyler İçin Sihirli Yıllar Erken Çocukluk Dönemi" başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Doç. Dr. Bengü Türkoğlu da konuşmasında "Bir çocuğun erken çocukluk döneminde en önemli şansı öğretmenidir. Koşulsuz sevgi, koşulsuz kabul ile mümkün oluyor. Çocuk anne babanın dil havuzundan besleniyor. Bu yüzden çocuk gelişimindeki en önemli parametre kitap sayısıdır" dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 'Öğretmen Mektebi'ne konuk olan hocalarımıza ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yeni çalışmalarda buluşmayı temenni ediyoruz.

11-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.