KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTERNATİF OKUL UYGULAMALARI ve EĞİTİM MODELLERİNİN İNCELENMESİ KONFERANSINDA YÖNETİCİLERE MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN CANLI BAĞLANTI SÜRPRİZİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Yönetici Gelişim Programı  (YÖGEP) kapsamında, MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz, Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerindeki okul müdürlerine ´Alternatif Okul Uygulamaları ve Eğitim Modellerinin İncelenmesi´ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.  Program, 21 Mart 2019 tarihinde Meram Halk Eğitim Merkezi Konferansı Salonunda yapıldı.
ALTERNATİF OKUL UYGULAMALARI ve EĞİTİM MODELLERİNİN İNCELENMESİ KONFERANSINDA YÖNETİCİLERE MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN CANLI BAĞLANTI SÜRPRİZİ

Programın açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, yaklaşık bir aydır yürütmüş olduğu görevi sırasında eğitim adına çok güzel örneklere rastladığını, hep birlikte Konya’daki eğitim öğretimi daha da ilerilere taşıyacaklarını ifade etti. Prof. Dr. Mustafa Yavuz’un Konya’nın yetiştirdiği önemli değerlerden biri olduğunu da söyleyen Büyük, kendisinin Bakan Danışmanı olmasının da şehrimiz için büyük bir kazanç olduğunu belirtti. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise bir sürpriz yaparak canlı telefon bağlantısıyla konferansa katıldı ve okul müdürlerine seslendi.

Prof. Dr. Aytaç Açıkalın´ın " Bir okul, müdürü kadar okuldur" sözünü vurgulayan Bakan Selçuk, bir okulda başarı varsa müdürün burada çok önemli bir payının olduğunu vurguladı. Okul müdürlerini idareci, yönetici ve lider olarak üçe ayırdığını söyleyerek amaçlarının en azından yönetici müdür yetiştirmek olduğunu, ama esas olanın lider olan okul müdürleri olduğunu da ifade etti.

Bakanlık olarak yeni çalışmaların içerisinde olduklarını söyleyen Selçuk, okulların birbirleri ile rekabet etmelerini değil, kendi içlerinde yükselmelerini amaçladıklarını söyledi. Öğretmenler odasının bir huzur ve barış odası olması gerektiğini de vurgulayarak okul müdürlerinin en önemli görevlerinin de bu huzuru sağlamak olduğunu belirtti.

MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz da yaptığı sunumda yol haritasının 2023 Eğitim Vizyon Belgesi olduğunu söyledi. İçeriğin zenginleştirilmesinin bizlerin elinde olduğunu ifade etti. “Yönetim eğitilmeden, eğitim de yönetilemez” diyen Yavuz, okul müdürlerinin eğitim sürecindeki etkisine vurgu yaptı.

Konferansın dinleyicileri arasında Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürleri yer aldı.

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.