KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU'NUN RENKLERİ ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖĞRETMEN KATEGORİSİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

ANADOLU'NUN RENKLERİ ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖĞRETMEN KATEGORİSİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Valiliğimiz himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Konya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde yürüttüğü Konya İnsan Mektebi Projesi Kültür Davamız kapsamında düzenlenen "Anadolu'nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması"nda dereceye giren öğretmenlerimiz çevrim içi bir törenle açıklandı.

29 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde yarışma ile ilgili bilgilerin verilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, hoşgörünün başkenti Konya'dan katılımcıları selamladı. Şehrimizde yürütülen Konya İnsan Mektebi Projesi ile hayata dokunmak; öğrenci, öğretmen ve veliler arasında iş birliğini arttırarak hayata ayrı bir hedef katılmak istendiğini ifade eden Müdürümüz, bu yarışmayla öğrencilerimizin geleceğin sanatçıları olmalarına yönelik bir temel attıklarını ifade etti. Öğretmenlerimizin de onlara rehber olduklarını belirterek "Her çalışma bir emeğin sonucudur ve fedakârlık gerektirir. Emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür ediyorum." dedi.

Ardından 424 öğretmenimizin 1.052 fotoğraf ile katıldığı yarışmada dereceye giren öğretmenler açıklandı.

Yarışmanın Birincisi İstanbul'dan Murat Bakmaz; İkincisi İzmir'den Murat Yılmaz; Üçüncüsü Konya'dan Mustafa Varol; Dördüncüsü Antalya'dan Mehmet Yılmaz; 5. Antalya'dan Leyla Cantürk Yılmaz; Altıncısı da İstanbul'dan Kayhan Çetinkaya oldu.

Öğretmenlerimizin ve jüri üyelerinin konuşmalarından sonra dereceye giren ve sergilenmeye hak kazananların fotoğraflarından oluşan video izlendi. Katılımcı öğretmenlere ve jüri üyelerine teşekkür edilerek program tamamlandı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de sanatın evrensel dilini kullanarak öğretmenlerimizi fotoğraf çekme konusunda teşvik etmek ve onların yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz yarışmaya ülkemizin dört bir köşesinden katılan öğretmenlerimize, seçici kurulda görev alan fotoğraf sanatçılarımıza ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafları görmek için sanal serginin bağlantısı aşağıda verilmiştir:

http://meb.ai/faBvgF

30-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.