KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ASELSAN KONYA MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığımız ve ASELSAN KONYA Silah Sistemleri A.Ş arasında imzalanan protokol ile ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, LGS ile öğrenci alarak  2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle eğitim öğretime başlayacak.
ASELSAN KONYA MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI

Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde yaşanılan gelişmeler, yerli ve milli savunma sanayinin önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Ürettiği özgün ürünlerle dünyanın en önemli savunma sanayi şirketleri arasında yer alan ASELSAN'la yapılan bu işbirliği sayesinde gençlerimizin lise döneminden itibaren bu alanda kendilerini geliştirmelerine imkân tanınacaktır.

ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan öğrencilerimiz yerli ve milli savunma sanayinde ihtiyaç duyulan teknik personel ve mühendislerimizin yetişmesine katkı sunacaklardır.

ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Selçuklu ilçesinde Sancak Mahallesinde yer alan binada sınavla öğrenci alacak okulumuz, 2021/2022 Eğitim Öğretim Yılında Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Makine Teknolojisi alanlarında toplam 60 öğrenciyle eğitim hizmeti vermeye başlayacaktır.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılmasında destek veren Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a, Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer'e, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu'na, Sayın Valimiz Vahdettin Özkan'a, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a, ASELSAN yöneticilerine ve emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.