KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından düzenlenen bir törenle, ilimizde eğitim gören ve farklı kategorilerde başarılı olan 5 Türk 5 de Suriyeli öğrenciye ödül takdiminde bulunuldu.  Program, 12 Temmuz 2019 tarihinde Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşti.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Düzenlenen ödül töreni hakkında katılımcılara bilgi veren İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nadi Soylu, bu törende akademik, sosyal ve sportif faaliyetlerde bölgesel ve ulusal müsabakalarda derece elde eden 5 Türk 5 de Suriyeli öğrenciye tablet hediye edileceğini ifade etti.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği görevlisi Samir Hamid de yaptığı konuşmada başarılı öğrencileri tebrik ederek programın organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilcisi Emir Bengisoy ise Konya'da böyle bir program vesilesiyle bulunuyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılı öğrencileri ve ailelerini tebrik etti. Bu tür başarıların özellikle Suriyeli öğrencilerimizin sosyal uyumları konusunda çok önemli bir yeri olduğunu ifade ederek eğitim camiasına ve Konya halkına teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de okullarımızda misafir olan Suriyeli öğrencilerimizin bu tür başarıları elde etmelerinin ve Türkçe'yi öğrenmelerinin çok önemli olduğunun altını çizdi. Okul çağındaki Suriyeli çocuklarımızın tamamının okullara gitmesi konusunda çalışmaların yürütüldüğünü de belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz, bu konuda ne kadar başarılı olursak birlikte yaşama konusunda da o kadar başarılı olacağımızı ifade etti. Bugünkü programın başarıyı teşvik etme konusunda küçük bir ödül töreni olduğunu da söyleyerek BM Mülteciler Yüksek Komiserliği yetkililerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Başarılı öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilcisi Emir Bengisoy tarafından öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

12-07-201912-07-201912-07-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.