KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BERAT KANDİLİ MESAJI

BERAT KANDİLİ MESAJI

Ramazan ayının müjdecisi yeni bir Berat Kandilini daha idrak etmenin huzurunu yaşıyoruz.

Recep ve Şaban aylarında tüm dünya ile eş zamanlı olarak salgın bir hastalıkla mücadele ettik ve mücadelemiz çetin bir şekilde devam ediyor. Her şeye gücü yeten ve "Şafi" isminin de sahibi olan Yüce Allah'tan bu mübarek Berat Kandili gecesinde ülkemiz ve âlem-i İslam başta olmak üzere, tüm insanlığı yaşadığı bu sıkıntılardan kurtarmasını niyaz ediyoruz. Ramazan ayına bizleri bu çetin imtihanın altından kalkmış bir şekilde kavuşturmasını diliyoruz.

Efendimiz (sav)'in "Allah'ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum" yönelişinde olduğu gibi, biz de yine O'na sığınıyor, bu gece "berat"ını alanlardan olmayı arzu ediyoruz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, mübarek kandil gecesinin her daim birlik ve beraberlik içerisinde olan, tarih boyunca mazlum ve masumun yanında yer almış aziz milletimizin başındaki tüm sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olmasını diliyor, sağlık, afiyet ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.