KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BİZİM OKULUMUZ" PROJESİ KAPSAMINDA SELÇUKLU MELİKŞAH ANAOKULU VERİLEN HEDEFLERİ TAMAMLADIİl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Bizim Okulumuz" Projesi kapsamında okullarımıza 6 gelişim alanında verilen hedefler yerine getirilmektedir. Okulların kendi ihtiyaçları doğrultusunda bahçe yenilikleri, okul girişi değişimleri, atölye kurulumları, okul merdivenlerinin renklendirilmesi gibi fiziki ortam iyileştirmelerine devam edilmektedir.

Müdürlüğümüz AR-GE Birimi öğretmenleri tarafından hedeflerini yüksek düzeyde gerçekleştiren Selçuklu Melikşah Anaokuluna 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü ziyarette bulunulmuştur.

Selçuklu ilçemizde bulunan Melikşah Anaokulunda Bizim Okulumuz Projesi kapsamında gerçekleştirilen hedefler yerinde kontrol edilmiştir. Okulumuza ilçe ekipleri öncülüğünde 8 hedef tanımlanmıştır. Okula verilen hedefler, tamamıyla bitirilmiştir.

Melikşah Anaokulunda eskiyen yemekhane yerine mutfak dolapları olan, masa ve sandalyeleri yenilenen yeni bir yemekhane yaptırılmıştır. Eski yemekhane oyun odası olarak dizayn edilmiştir. Oyun odalarında okul öncesi eğitim gören öğrenci ihtiyaçlarını karşılayacak tüm oyun materyalleri tedarik edilmiş, oyun odasını belirli gün ve saatlerde  bütün sınıfların kullanabilmesi sağlanmıştır.

Sınıflarda ilgi ve dikkat çekecek görseller bir ressam tarafından çizilmiştir. Koridorlarda bulunan dolaplar yeni yapılmış olup, öğrencilerin çantalarını ve ayakkabılarını koyabileceği daha ferah bir alan oluşturulmuştur. Okulun sınıf kapılarına ilgili görsellerle kapı giydirmesi yapılmıştır. Tuvaletler yenilenmiş, engelli tuvaleti eklenmiştir ve tuvalet zeminlerinde her türlü kazaya karşı önlemler alınmıştır.

Okulda 6 adet matematik atölyesi oluşturulmuş ve her sınıfta bir adet olmak üzere matematik atölyeleri aktif hâle getirilmiştir. Atölyelerin bir planlama ile sınıflar tarafından kullanım durumları düzenlenmiştir. Okulda merdiven korkuluklarının bakımı yapılmış ve sağlamlaştırılmış, merdivenlerde her türlü kazaya karşı önlemler alınmıştır.

Rehberlik odası yeniden inşa edilip öğrencilerin psikolojik/eğitsel yardım alma gereksinimlerini de karşılayacak şekilde uygun bir mekân hâline getirilmesi sağlanmıştır. Koridor ve sınıflarda bulunan pano sayıları artırılmış ve görsellerle şenlendirilmiştir. Melikşah Anaokulunda, Okullarımız Çiçek Açıyor Projesi de aktif olarak devam etmiş, bahçede çiçek ekimleri öğrencilerle birlikte gerçekleştirilmiştir.

Bizim Okulumuz (Okul Merkezli Gelişim Projesi) kapsamında okullar tarafından hedeflerin gerçekleştirilmesi süreci, 2023 Ağustos sonuna kadar devam edecektir.

24-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-202324-05-2023

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.