KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİMDE AİLE ve ÇOCUK SEMİNERİ

BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİMDE AİLE ve ÇOCUK SEMİNERİ

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan BEGEP (Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi) kapsamında düzenlenen "Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Semineri" 23 Şubat 2022 tarihinde Bayır Diamond Hotel'de gerçekleştirildi.

Özel öğrencilerimizin topluma entegrasyonuna katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen seminer, ilk olarak tanıtım filminin izlenmesi ve Proje Uzmanı Seda Işıkal tarafından bilgilendirme konuşmasının yapılmasıyla başladı. 

Daha sonra kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, bütünleştirici eğitimin özel öğrenciler için öğrenme ve öğretme ortamının sağlanmasına büyük katkılar sunduğunu belirtti. Bu noktada anne babaların kilit rol üstlendiklerini de ifade ederek aileler ve öğretmenlerin daima iş birliği içerisinde olması gerektiğini sözlerine ekledi. Özel öğrencilerimizin toplumla entegrasyonunun sağlanabilmesi için sınıflarındaki diğer öğrencilerle sağlıklı ilişkiler kurabilmelerinin sağlanmasının gerekliliğine vurgu yaptı.  Seminerin verimli geçmesini temenni ederek emeği geçenlere teşekkür etti. 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Fikret Yılmaz da Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu'nun selamlarını ileterek sözlerine başladı. Genel Müdürlük bünyesinde özel öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen çalışmalardan ve bu noktada yapılan yasal düzenlemelerden bahsetti. Özel öğrencilerimizin sosyal hayat içerisinde en faal şekilde yer almaları adına Bakanlığımızın çok önemli çalışmaların altına imza attığını ifade etti. "Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Semineri"nin önemine değinerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra katılımcılara Avukat Dr. Jülide Işıl Bagadur ve Avukat Cansu Korkmaz tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

23-02-202223-02-202223-02-202223-02-202223-02-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.